«Р І В Н О В А Г А»

центр психологічної допомоги

 

Нейропсихологічна допомога

Консультування

Психотерапія

top2

oz1

Wednesday, 09 February 2022 10:08

Увага! Набір на курс: Нейропсихологічний підхід до труднощів навчання

изображение viber 2022 02 08 15 31 22 096

 Програма складається із трьох циклів.

1. 26-27 лютого та 26-27 березня (2 майстер-класи.) Навчання читання. Дислексія. Профілактика труднощів читання.
2. 16-17 квітня (1 майстер-клас). Письмо. Розвиток графомоторних навичок у онтогенезі. Дитячий малюнок. Дисграфія.
3. 28-29 травня (1 майстер-клас). Формування математичних навичок. Дискалькулія.

Структура кожного семінару передбачає такі теми:
1. Діагностика проблеми. Для діагностики ми використовуємо методику нейропсихологічної діагностики А.Р.Лурії, однак, ми розробили семінар для фахівців вже знайомих з даною методикою, тому ми рухаємося вище та доповнюємо методику сучасними методиками діагностики дислексії, дисграфії та дискалькулії, збагачуючи вже здобуті знання новими, додатковими прийомами. При підборі методики ми враховуємо європейські протоколи діагностики цих навчальних проблем та особливості українського освітнього процесу.
Діагностичний блок програми передбачає ознайомлення з методиками, теорію та практичну частину. Розбір відеокейсів діагностики. Зв'язок навчальних труднощів із НПД. Результатом навчання стане цілісна картина проблеми: вміння виявити нейропсихологічні чинники, що впливають на труднощі навчання, аналіз помилок з погляду нейропсихолога і побудова програми подолання конкретних труднощів.
2. Профілактика навчальних проблем. У цій темі ми говоритимемо про онтогенез навчальних навичок. Як протистояти ранньому навчанню, що порушує принципи онтогенетичного розвитку і приводить в кінцевому підсумку до проблем навчання.
Як збагатити середовище, в якому розвивається дитина для того, щоб пізнавальна активність розвивалася, мотивація підтримувалася, і навчання було цікавим.
Кожен вік дає свої можливості, і якщо знати це і здійснювати нейропсихологічний принцип «своєчасність вирішує все!», ми зможемо розкрити потенціал дитини, розвинути функціональні системи головного мозку максимально ефективно.
Результатом освоєння цієї теми будуть знання конкретних прийомів, методик раннього розвитку, що дозволяють ефективно закласти навчальні здібності дитини. Це хороша база для такого напряму роботи психолога, як «Психологічне супроводження батьківства». Тема багато ілюстрована у вигляді прикладів. Слухачі отримують систематизацію знань за віковими особливостями формування навчальних навичок.

3. Нейропсихологічна корекція труднощів навчання.
Нам дуже шкода, що часто нейропсихологи України, сподіваючись на можливості сенсомоторної корекції, фактично зводять до неї весь процес нейропсихологічної корекції. Ми навчимося використовувати арсенал нейропсихологічних методів роботи з конкретними проблемами читання, письма, математики.
Результатом роботи стане можливість побудувати програму корекції, підібрати нейропсихологічні методи, що дозволяють ефективно вирішити проблему, де звичайні педагогічні методи не працюють.
Психологи отримають уявлення про систему роботи з методиками, конкретні вправи на формування тієї чи іншої навички. А найголовніше - отримають цілісне уявлення про роботу з цими проблемами з погляду нейропсихології.
Формат майстер-класів_
1 майстер-клас = два дні навчання (субота – неділя) з 10:00 до 15:30.
Перерва: 11.30 – 15 хвилин, 13.00-13.30 (тридцять хвилин)
Передбачається комбінований формат: офлайн та онлайн.
Для участі в офлайні необхідний зелений сертифікат, змінне взуття, маска
Учасникам надаються слайди до семінару та роздаткові матеріали у форматі ПДФ.
Після закінчення програми майстер класів видається сертифікат центру психологічної допомоги «Рівновага».

УВАГА!!!! Програма розрахована на слухачів, які вже проходили курс підвищення кваліфікації за програмою «Нейропсихологічна діагностика та корекція дитячого віку» у будь-якій організації, яка надає такі майстер-класи. Ми не вимагаємо сертифіката про проходження такої програми. Однак, програма побудована так, що слухачі повинні спиратися на вже наявні знання з нейропсихології.

АНОНСЫ