« Р А В Н О В Е С И Е »

ЦЕНТР ПСИХОЛОГИЧЕСКОЙ ПОМОЩИ


Нейропсихологическая помощь

Консультирование

Психотерапия

4to

oz1

Вторник, 31 Март 2015 22:21

Міжнародний день дитячої книги

2 квітня – міжнародний день дитячої книги – свято відзначається щороку в день народження казкаря Г.К.Андерсена.

В цей день ми хочемо сказати : «Читаємо українською, читаємо українське!».

             Психологи нашого центру цікавляться всіма новинками дитячої літератури. Нещодавно ми отримали велике задоволення і вже подарували це задоволення  власним дітям і клієнтам центру – прочитали нові книжки сучасних українських авторів. Представляємо вам ці книжки і власні враження від прочитаного.

Сашко Дерманський трилогія про Чудове Чудовисько

(видавництво А-БА-ГА-ЛА-МА-ГА):

«Чудове Чудовисько»

«Чудове Чудовисько в країні Жаховиськ»

«Чудове Чудовисько та Погане Поганисько»

.25

            Чудовисько на ім’я Чу перевернуло звичні устрої країни чудовиськ. Справжня дружба між людиною та чудовиськом можлива! А що таке справжня дружба? Це коли дуже страшно, але ти можеш подолати власні страхи, образи, амбіції заради іншого, заради Друга. Ця дружба незрозуміла чудовиськам, вони її лякаються і планують покарати Чу, закинувши його до країни Жаховиськ (це найстрашніша кара), але втручається Друг  і покарання можуть не накласти, за умови, що люди стануть вдячними!

            Чу – рожевий в крапочку, великий та щирий, та маленька відважна дівчинка Соня («людодитина») разом йдуть до школи. Їх чекає багато пригод, багато випробувань заради того, щоб Чу зміг отримати сім подяк від людей (це важко, бо зазвичай чудовиська лякають, їх уникають). Друзі мають зламати багато стереотипів, творити добро, розгледіти та побороти справжнє зло. І вони впораються!

            Але далі пригоди продовжуються, і Чудове Чудовисько таки опиниться в країні Жаховиськ – найстрашнішій в світі країні. Літак, на якому батьки Соні поверталися після дипломатичної місії до Києва, потрапив в країну Жаховиськ. Та вони не відчули цього. Бо для всіх людей, які потрапляли туди, час завмирав, вони не відчували, що життя проходить. Рятуючи батьків, Соня та Чу побачили багато кораблів та літаків, що вже обернулися на прах, але цього так і не відчули їхні пасажири. Побороти жалюгідного і, водночас, дуже небезпечного короля країни Жаховиськ допомагають нові друзі – маленькі потерчата. Вони шкідливі, галасливі, нехрещені діти, але якщо їм дати ім’я та подарувати крижму, вони стають янголятами. Саме це янгольське світло не дало можливості силам зла захопити країну людей. Тут багато метафор для дорослих і багато натхнення – бо все ж закінчується поразкою короля країни Жаховиськ. Але до перемоги ще далеко, бо ще є Погане Поганисько.

            Погане Поганисько уособлює в собі світове зло. В нього немає сили і отримує він її завдяки ДУРНЯМ та випадку. Більш за все воно мріє відтворити себе  у минулих формах – коли воно було могутнім і величним. І йому це майже вдається. В образі папуги він «програмує» людей, забиваючи їм голови лозунгами. Цікаво, що батько Соні думає, що це він навчає папугу, і тільки наприкінці книги ми розуміємо, що це папуга програмував відомого дипломата. Для того, щоб отримати остаточно владу над світом, Поганиську необхідний  янгол, який зрадить – згубить ту, яка подарувала йому ім’я і крижму. І здається, що йому це вдалося!!! Але… маленький потерчатко не зрадник. Він український міфологічний герой, а тому він вміє перехитрити зло. І в останню мить, коли всіх уже охопив відчай, коли Погане Поганисько на очах перетворювалося на велетня, коли одурені їм птахи нападали на людей і клювали їх, а люди вважали потерчата  Семена зрадником, сталося диво – чорні крила, які мали надати остаточної сили Поганиську почали ставати білішими, бо потерча не зрадило, а заховало Соню. Янгольське світло знову врятувало країну людей. Янгольські крила, які спробувало використати Поганисько, його ж й загубили.

            Багато метафор, які стосуються найсучаснішої історії України, багато гумору. Це й сюжети щодо «болотування» (тобто сидіння у болоті) на посаду «Верховного Страхополоха». Хто може стати Верховним Страхополохом? – Той, хто назбирає більше «переляків». Це й чудовий персонаж – директор школи Кіндрат Мусійович (Хуба-Буба), який весь час потрапляє у нетипові для директора школи ситуації. Це й сумні епізоди про «античудовистичну» операцію, метою якої було знищення міфологічної України (що є прямою передумовою захоплення країни Поганиськом).

            Найважливіше, що відчуваєш, коли читаєш цю книгу – ми тут, ми зараз в цьому живемо, ми зараз намагаємося подолати Погане Поганисько. А ще, найголовніше, ми зможемо це зробити!!! Важливо бути разом, перевиховати (як у казці) ДУРНІВ, зберегти культуру, і ніхто з нас не має бути одурманеним і не має стати ЗРАДНИКОМ.

            Зараз дуже часто батьки питають, як пояснити дитині все, що відбувається в країні, як уберегти дитину від надто стресової інформації? Почитайте разом книжки Сашка Дерманського. Для дитини не важливі ті паралелі, які зрозумієте ви, натяки на сучасність. Але дитина зрозуміє, як інколи зло прикидається добром, як важко правді взяти гору над брехнею, яка маскується «благими намірами» і, головне, казка ще раз дає надію на те, що добро переможе. А ще завдяки казкам Сашка ми можемо пояснити дитині, що не завжди те, що спочатку здається гарним є таким, і навпаки, не все, що здається потворним є таким. Треба дивитися глибше і долати стереотипи. Читайте вголос і розмовляйте з дитиною про те, що прочитали. Чудових Вам мирних вечорів з дитиною поруч і задоволення від читання в родинному колі.

             І нехай мине нас і країна Жаховиськ  і Погане Поганисько.

 

                                                                                                                            Шльонська. О.О.

АНОНСЫ