« Р А В Н О В Е С И Е »

ЦЕНТР ПСИХОЛОГИЧЕСКОЙ ПОМОЩИ


Нейропсихологическая помощь

Консультирование

Психотерапия

4to

oz1

Вторник, 31 Март 2015 14:27

Сила колискової

Пісня матері - головна пісня в світі;

 
початок всіх людських пісень»


(Расул Гамзатов)

Напевно, не знайдеться такої матусі, яка хоча б раз не спробувала співати своєму малюку колискову.

Недарма кажуть, що виховання дитини бере свій початок саме з ніжної маминої пісні.

Колискові - найдавніші пісні людства, що володіють величезною силою навіювання. Наші предки надавали їм чарівне, містичне значення. В колисковій ми зустрічаємо різних персонажей – тут часто присутній образ кота, домівки, гори, природніх явищ, дерев, описуються пори року, деталізується образ рослин. Для кожного немовляти колискова була своя - її при народженні складала мати.

Потім ця пісня усе життя була його оберегом.

Відсутність музичних здібностей у мами - не привід відмовляти дитині в колискових піснях. Дитині не важливо, чи є у мами слух, або, чи володіє вона чистим голосом. Їй важливо в перші дні свого життя бачити рідне обличчя, чути плавний спокійний, розмірений спів, відчувати любов, ласку й ніжність мами.

Малюк ще не знає мови, не розуміє слів, але слухаючи колискову, він заспокоюється, затихає, засинає. Це перша в його житті музика. Це той прекрасний відрізок часу, який не має протипоказів. Мама наповнює його різними музичними, ритмічними та інтонаційними барвами, поспішає, через спів, “викувати” для найдорожчої маленької людини щасливу долю. Адже ритм колискової, мамине серцебиття, ласкавий дотик відіграють надважливу роль у формуванні міцного здорового взаємозв’язку і психічної рівноваги, як мами, так і дитини.

Починайте співати колискові  ще на ранніх тернмінах вагітності, адже це позитивно впливатиме не лише на ембріон, а й на стан майбутньоі мами.  Мелодійний спокійний спів покращує психічний стан мами – вагітність протікає легше, зменшуються прояви токсикозу.Нормалізується кров’яний тиск, уповільнюється ритм серцевих скорочень і дитина отримує більшу кількість кисню. Зазначено, що спів колискових після пологів покращує здатність до лактації. В певних випадках психологи та лікарі переконливо просять співати колискові, зокрема, коли йдеться про порушення функцій головного мозку у дитини, при брадикардії (зменшення частоти серцевих коливань), порушенні дихального ритму та моторики кишківника.

Прислухаючись до маминого співу малюк отримує не лише свої перші пізнання в області  музики, а й перші уроки стимулювання мовлення. У відповідь на мамин спів прискорюється поява гуління, лепету, відбувається стимулювання гортані – основного механізму з видобуття мовленнєвого звуку.

Любі мами! Співайте колискові частіше! Для себе, своєї дитини і її світлого майбутнього.

АНОНСЫ