« Р А В Н О В Е С И Е »

ЦЕНТР ПСИХОЛОГИЧЕСКОЙ ПОМОЩИ


Нейропсихологическая помощь

Консультирование

Психотерапия

4to

oz1

Четверг, 23 Январь 2020 21:27

День почерку

photo5283120335031479744

Щороку 23 січня у світі відзначається День почерку або День ручного письма , який засновано для того, щоб нагадати всім нам про унікальність ручного письма, про необхідність практикуватися в ньому, про неповторність почерку кожної людини.

Історія розвитку ручного письма обчислюється тисячоліттями. У давнину писати означало «прикрашати що-небудь». Та й зараз ми кажемо: писати картину, розписувати стелю, говоримо «писана врода» (тобто гарна, як намальована). Отже, спочатку люди навчилися малювати, а потім зображення стали виконувати роль письма. А, як відомо, малюнок призначений для того, щоб милувати наше око. Тому зрозуміло, що і письмо повинно бути красивим. В часи наших прадідів і батьків була навчальна дисципліна — чистописання, тобто каліграфія. І це чистописання давалося школярам нелегко, бо писали перами та чорнилом. Учні носили з собою чорнильниці та ручки з пером. А якої точності вимагало перо! Нахилиш його так — пише товсто, а нахилиш інакше — виходить тоненька лінія. Сучасним кульковим ручкам цей вищий пілотаж недоступний.

   Ми ж все менше уваги приділяємо нашому почерку. Мабуть, тому, що в людському житті панує друковане слово. Сучасна людина все рідше використовує ручки, олівці, звичайний папір для вираження думок. Не виключено, що через якийсь час ми просто забудемо, як писати листівки чи листи від руки. Інтернет й мобільний зв'язок зробили свою справу. Все частіше ми спілкуємося на відстані не листами, написаними від руки, а надсилаючи повідомлення електронною поштою чи «есемески» на мобільний телефон. Навіщо взагалі писати, якщо замість слів можна використовувати смайли і графічні картинки, які розроблені спеціально для передачі випробовуваних почуттів. В якійсь мірі, це, звичайно, цікаво. Але використовуючи шаблонні картинки, неможливо передати всю гаму емоцій, які відчуває людина.

Рукописний лист – це майстерність, це ще одна можливість для нас заявити світові про унікальність кожної людини, про те, що кожен з нас – особливий і неповторний. Якщо ви поважаєте тих, хто читатиме ваші нотатки, то будете старатися писати охайно і розбірливо, пам'ятаючи, що каліграфія — це складова людської культури, своєрідне мистецтво, доступне при бажанні кожному. Потрібно тільки добре тренуватися!

У день ручного письма існує традиція – написати власноруч листа. Пам'ятайте про те, що стандартне текстове повідомлення в телефоні може просто забутися, загубитися, проігноруватися. При цьому паперовий документ, написаний унікальним, тільки вам характерним почерком, залишиться у близької людини як добра пам'ять!